Fate Magazine & Chinaski live in Blansko

15. listopadu 2009 v 9:59 | Ivík |  Akce!
Prvně musím říct, že nejsem ten posluchač českých písniček, ale Chinaski jsou moji oblíbenci a po včerejšku je mám raději ještě víc. (mám pro vás exkluzivní hlášky!)
Fate Magazine je kapela poměrně neznámá, já do včerejška slyšela od nich jen jednu písničku, od které jsem si překvapivě pamatovala jen refrén (ta písnička je: Každou vteřinou).

"S každou další vteřinou, skrývám lež za jinou, jsem dál než chtěl bych být. S každou další vteřinou jsem na kolenou..."


A jak konkrétně bylo na koncertě?

S Evičkou jsme měly sťuka před dělňákem o půl osmé, abychom chytly dobrej flek. A to se nám taky povedlo. Neříkejte mi, že 3 nebo 4 řada od pódia je špatná. Já jsem měla dobrej výhled, ale Evička, která je asi o hlavu menší, chudák asi moc ne, ale pak jsme se tam namačkaly na pěkné místečko.
Jo a to místo bylo asi 2 metry od velkejch repráků... 8)

Pár lidí tam bylo již před koncetem v docela dobrém alkoholovém opojení, to byli asi 2 metry za náma, a pak všelijak migrovali. Pak byli 2 metry vpravo, a pak nevím kde, pak kus před náma se dopředu narvaly a postupně byli před náma, ale můj výhled se teda nezměnil... :D

Když to vemu kolem a kolem, mohlo tam být tak víc než 300 lidí... Nevím, nemám dobrej odhad... S tím se musíte smířit. ;D

Začátek měl být v osm. Nevím, jestli se třeba nespozdili, protože u takovejchto koncíků se to stává. Neměla jsem zapnutej mobil, tak jsem totálně ztratila pojem o čase. To bylo divení, když jsme vylezli ze sálu 23:07... "Jéé, to už je tolik?!"

Někde uprostřed se k nám připojila Eviččina kámoška ze třídy Irča, tak jsme se seznámili, a strávili spolu zbytek koncertu.

Jako první přišli na řadu Fate Magazine, předkapela, host, jak chcete. Jak jsem v úvodu napsala, viděla jsem jen 1 jejich videoklip, takže jsem věděla, že nebudou špatní.
A taky že nebyli, oni byli přímo úžasní, jen mi přijde, že je každej ignoroval. Roztleskali nás jen na chviličku, nikdo neskákal... Já chtěla, ale nechtěla jsem být za exota. ;D Ale jo, myslím, že to přežili. Pak jejich zpěvák říkal něco, že ještě dvě písničky a z davu se odkudsi ozvalo: "Chinaaaskiii!" Myslím, že zpěvák polkl hořkou myšlenku a prej: "Jo, ti přijdou."

Ale vážně byli úžasní. Takže jsem se po tomto stala jejich velikou fanynkou.

V Blansku prý byli podruhé, ale koncertovali poprvé. Úplně prvně tady natáčeli 1. videoklip, jak se zpěvák vyjádřil: "V té šílené slévárně." ;D Ta písnička se jmenuje Anymore, a je to anglická verze Každou vteřinou. Nebo alespoň to má stejnou hudbu.

Takže si pusťte: Každou vteřinou × 13. komnata × Anymore × Bezbrannej (ony ty písničky mají i anglickej ekvivalent, takže je možné, že na to narazíte, mě se to nechce vypisovat)

Po odehrání 5ti písniček se s náma rozloučili, a následovala pauzička, výměna nástrojů a za čtvrthodinku přišli Chinaski. Samozřejmě davy šílely, ječeli, já taky... :D Prostě perfektní atmosféra...

Na vstupence si můžete všimout, že je tam napsáno "Klubový speciál" což znamená, že hrajou i své starší hity. Ale i ty novější, hráli jednu demo verzi (nový song, ze kterýho si jaksi moc nepamatuju), taktéž Vedoucího, Vrchlabí, Zadarmo... No moc toho bylo, takže jsem si zazpívala dosytosti, i když neumím zpívat. V tom hluku jsem neslyšela ani jedno slovo, který zpívám, takže zpívat bez sluchové kontroly... Hmm, nebylo slyšet ani jednoho slova... Huf, ale jo, moje uši to přežili, jen mi v nich večer dost pískalo. :D
Ani jsem neslyšela svůj jekot, ale to je věc, bez které se obejdu. :D A taky sakramentsky lituju, že neumím pískat na prsty... :(

Když pak odešli, musela jsem se připojit ke skandování: "Ještě jednu!" A z jedné nakonec byli tři... Hehehe.

A nejlepší písnička? Já ji neznám, slyšela jsem ji poprvé, ale nakonci jsme zpívali asi třikrát: "Ty kurvo, zkurvená..."

A hlášeka Michala Malátného: xD
"Ožerte se, jak chcete, nám je to jedno, ale domluvte se, kdo bude řídit."

(ono toho bylo mnohem víc, oni mluvili dosti sprostě, hlavně u písničky Vedoucí, ale já už si na to nějak nepamatuju, a to jsem v sobě neměla ani kapku chlastu...)

Ochutnávku písniček od Chinaski sem dávat nemusím, protože je všichni znáte, ne? ;D
A jakmile objevím nějaké foty, videjíčka, z BK tak je sem přidám, abyste se taky mohli pokochat. *ďábelský úsměv*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Haló?! Kdo tam?!

No, přece JÁ!

Komentáře

1 * Thom&$ * * Thom&$ * | Web | 15. listopadu 2009 v 10:08 | Reagovat

Ahoj, máš uuuužasnej blog, fakt the best, prosííím moc spřátelíš se se mnou , moc prosím, napiš mi jestli jo nebo ne, ahoj, moc prosím..

2 Einsam :) Einsam :) | Web | 15. listopadu 2009 v 21:25 | Reagovat

Ty jo , to bylo v Blansku ? Tak to potěš . Tam totiž jezdím do školy :D Odkud jsi prosím tě ? Ty jo .. to je fajné :) Chinaski mám ráda - jaktože jsem o tom nevěděla ?! XD

3 Katka Katka | 16. listopadu 2009 v 23:47 | Reagovat

já tam byla,ale nějak jsme se neviděli...a fate magazine předčili i ty Chinaski...no a "ku.va" je z písničky vinárna u valdštejna

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama