Po setmění v Brně a dětští vojáci...

8. října 2009 v 17:55 | Ivík |  Dennodenní žvásty
Jsem naplněna spoustou kulturních zážitků, které se odehráli jednak včera a také dneska. A o tom všem a o mnohém jiném je vám chci napsat středně dlouhý článek, aneb nic se nemá přehánět.


Byla jsem v Mahenově divadle v Brně na Coppélie z Montmartru. Byl to balet, měli to opravdu nádherný a všem mohli při závěrečném potlesku ruce upadnout!
Z naší třídy nás tam bylo dost: já, Lenka, Via, Marťa, Klárka, Evka a Anička (ta sice odešla, ale taky se počítá!).
Vy, kteří jste z Brna, možná vám to ani nepřijde, ale Brno po setmění velice nebezpečné město. Jdeme z divadla a na přechodu jakejsi dědek: "No, holky! Honem spat!" Jako jestli si myslel, že na tohle někoho sbalí, tak je vidět, že vážně pochází z pravěku.
Jak jsme šli do autobudu tak jsme míjeli Klub Desert. Před ním stáli trochu podnapilí lidé a taky tam na nás cosi žbleptali. Ale ta kapela, co tam hrála, to byl hardcore! ;D
Domů jsem přijela až o půl jedenácté, opět mě vezla mamka, ale tentokrát jela jako profík! Ani sranda nebyla... :)

A další kulturní zážitek bylo dnešní promítání Jeden svět na školách. Organizuje to Lenka a Evka, tak jsem se šla podívat. Vždycky mají pěknej dokument, tentokrát to byli Dětští vojáci. Docela smutné, když vám tam povíají děcka stejně starý nebo i mladší, jak podřezávali lidi sklem, jak jim rozpárávali břicha, jak zabili těhotnou ženskou a pak se sázeli, jestli čekala holku nebo kluka, a tak jí rozřízli břicho, jak se při provádění těch zločinů smáli; jak jeden kluk rozmístil 25 kg dinamitu a zabil tím 30 lidí... Je to síla. Ale nejhorší je, že podle toho filmu se verbování neděje jen v Africe, kde se mění diamanty za zbraně, jsou tam občanské války apod., nebo podobné situace jsou i v jižní Americe... To nejdivnější bylo to, že jeden chlápek tam mluvil, jako v 16 letech poslala britská armáda bojovat do Perského zálivu (1991), a nepotřebovali k tomu žádný souhlas rodičů. A v Americe verbují 17ti leté dospívající... Hrůza a děš.
Pokud máte na škole stejný program, choďte na ta promítání, protože vám to hodně dá. Jistou psychickou hodnotu, že vy jste na tom ještě dobře, že může být hůř... A neargumentujte to tím: "Já nežiju v Africe," jako moje babička... Protože takovémuto bezpráví se musí zabránit. I když bojím se, že je to jako boj holýma rukama proti mlýnskému kameni.
Moje babička si myslí, že je mnohem horší zabití člověka, jak slyšíme třeba z novin, že někdo vtrhl do třídy a postřílel děcka... Ale já si myslím, že zabití a utrpení živého člověka jsou v rovnováze. A týrání, bití lidí je někdy ne-li horší. Mrtví, ti mrtví zůstanou, a nic je nezabolí, a nikdo jim žovit nevrátí. Ale živí snášejí bolest špatně, a živým se dá vrátit naděje na lepší budoucnost...
Co si myslíte vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Haló?! Kdo tam?!

No, přece JÁ!

Komentáře

1 Tolk Tolk | Web | 8. října 2009 v 18:43 | Reagovat

Ten opilý dědek mě rozesmál...  :D no krása, já jsem si taky tak trochu vyrazil po Brně. byl jsem například na hvězdárně.

2 Jajunka-eSBéčko, které strašně rádo čte tvé články <3 Jajunka-eSBéčko, které strašně rádo čte tvé články <3 | Web | 8. října 2009 v 20:45 | Reagovat

No večer každé větší město bude divné..
Zabíjení lidí bych nejradši úplně zrušila, ale bohužel já to asi nedovedu :-|  takový program jsme na škole neměli a ani nemáme...škoda, mohlo by to být zajímavé

3 Jana Jana | Web | 9. října 2009 v 17:08 | Reagovat

Promiň, že jsem nenapsala. Nemám kredo. Nemohla jsem dneska jít, ale prosím tě kdy budou další?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama