Energie v mínusu; přesně - 234%

18. září 2009 v 17:29 | Ivík |  Dennodenní žvásty
Za prvé: Děkuji, že jste mě v autoráku tak dobře přijali.
Za druhé: Dneska se mnou není moc zábava, ale nějaký ten článek či vtípek z mého života snad zvládnu.
Za třetí: Půjdu spát hned po Večerníčkovi. Nebo i dřív.


Nevím proč, ale ráno se v mé hlavě zase po dlouhé době ozvalo mé druhé já: "Já dneska nevstávám, je víkend (!), já nikam nejdu."
Opravdu nevím, proč jsem si zrovna víkend. Jo, jo, to jsou ta rána.
Náladu mě nezlepšilo MHD, které ne a ne v rámci celosvětové krize odmítá poslat do důchodu toho dědka, co s náma den za dnem jezdí a skučí. Kámoška nastupovala a telefonovala a řidič k tomu měl kecy. Tomu se říká "dobré ráno," a říkám to s velkou ironií v hlase.
Ve škole jsem na tom nebyla o moc líp. Leoš si ode mě pořád půjčuje kalkulačku, to by mě až zas tak nevadilo, ale on dneska kypěl energií prej: "Tak co, jak ti dupou včely?" (kdybyste nevěděli, můj a jeho tatínek jsou včelaři a navíc se znají, tak my, jejich ochotné děti fungujeme jako poslíčci, když je třeba něco vyřídit).
V těláku jsem se trošku probrala, hráli jsme voliš, ale mělo to do toho hodně daleko. Raději by se dalo říct, že jsme hráli českou plácanou. Rosťa byl proti nám, takže jsem před těma balónama spíš uhýbala, než je odehrávala. Ale stejně jsem pak měla ruce celý červený a zápěstí v křečích.
V matice jsem usla úplně. A spala i celá třída. Dneska je snad nějakej blbej den! Všichni jsme byli groggy.
V němčině jsem se dobře bavila i když naše učitelka asi zachvíli omdlí. Ta neznalost! Mě jde němčina (až na slovíčka) skoro sama od sebe (pořád o sobě tvrdím, že jsem talent na jazyky). A tak jdu do kabinetu učitelka mě dá rádio (stejně zas zapomněla vzí cédo, takže jsem to nesla zbytečně) a pak mě řekla ať si jdu pro někoho, ať se mnou vezme slovníky. Dojdu do třídy a koukám... Kluci se baví házením PETky. Dvakrát nebo třikrát jsem zopakovala: "Která dobrá duše se mnou půjde pro slovníky?" A nakonec šel Rosťa.
V kabinetu to bylo hodně zajímavé:
Já: (dostala jsem do nářuče sedm slovníků)
Rosťa: Tak já to vezmu.
Učitelka: Ne, Rosťo, ty vem tamty tři.
Rosťa: Ale já jako chlap, bych měl vzít těch víc slovníků...
Já: Ne, to je dobrý, jenom za mnou zavři.

V hodině...
Učitelka: No, Rosťa nám přišel říct, že je chlap...
Via: Co se tam v tom kabinetě stalo?
Já: (usmívám se a krčím rameny)
Učitelka: Rosťa se pral s Ivanou o slovníky...

Pak byl zeměpis. Výklad tam nikdo nechápe, ale je nám to zatím lhostejné. Nechce se mi teď o tom psát a navíc, nepodporovalo by to dobré sousedské vztahy. ;D

Pak bylo oběd... Uhm, kroupová polívka a segedín! (jo, to vás asi zajímalo nejvíc, co?) xD

A pak děbl. Probíráme pravěk, docela nuda, i když dneska jsme se smáli a nás učitel, který se směje jen jednou za uherskej rok taky:
Učitel: Podívejte se na ten obrázek. Ty tři kostry mají červené hlavy a ta prostřední... ta prostření má červenou barvu mezi nohama.
Třída: (výbuch smíchu, učtel se směje taky)
Učitel: Tak co to asi znamená...?
Ondra: Že to byl muž.
Třída: (další výbuch smíchu)
Učitel: Ne, byla to žena...

Pak jsme zkončili a přišla nás navštívit Janička. S tou jsme pak šli do papírnictví, do knihovny, a že taky půjdem na zmrzku. Zatočíme za roh a... Náš učitel dějepisu s manželkou, usmívá se a zdraví nás. Museli jsme vypadat velice zaraženě. No, taky když na vás takto bafne učitel z poza rohu!

A pak jsem viděla našeho bývalého učitele na chemii ze sekundy. Už by mě asi nepoznal, jsou to tři roky. Za chvíli (asi v říjnu) z něj bude tatínek. :) Vůbec se nezměnil (až na krátý účes) pořád se stejně usmívá... Ach, to byly ale hodiny chemie... A navíc byl to gentleman! A to já zbožňuju.

No, a teď jsem úplně groggy. Asi půjdu poslouchat mňůziku a odpočívat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Haló?! Kdo tam?!

No, přece JÁ!

Komentáře

1 Scope Scope | Web | 18. září 2009 v 19:34 | Reagovat

Pěkně nabytý den.
Přeju pěkné sny, a ať si místo večerníčku nepouštíš nějaký horor :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama