Včerejší tvořivý (pod)večer.

22. srpna 2009 v 13:20 | Ivík |  Tvořící
Včera mě přepadla moje tvořivá nálada a musela jsem něco napsat.
Maminka to charakterizovala takto: "Takže ty zase píšeš?" *pohled chladnokrevného kritika* ;D

Napsala jsem tři kusy čehosi, co by se dalo charakterizovat jako mini příběh (netuším, jestli to má v terminologii nějaký název). A taky... *moment vrcholného překvapení* NAPSALA JSEM BÁSNIČKU!
Už pár dní si říkám, že se svět zbláznil a toto to jen dokazuje. - Já jsem totiž výhradně prozaik. Básník ve mě někde asi zakrněl... ;D A také už... hmm, asi dobré dva roky pátrám po tom, kde se ve mě vzalo to umělecké cítění. A došla jsem (zrovinka taky včera) k názoru, že u mě došlo k nějaké mutaci. Jinak si to opravdu neumím vysvětlit.
Pozorujte moji včerejší pátrací akci:
Já: (musela jsem se zeptat babičky, jakožto nejstaršího čelna naší rodiny) Babí, měli jsme v rodině nějakého umělce?
Babička: No, pravda.
Já: Aha. Ale to asi nebyl spisovatel, co?
Babička: Ne, náš dědóšek hrál na housle, strejda zpíval ve sboru a... (znám ten výklad kolik strejčků a dědečků či tatíčků bylo hudebně nadáno)
Já: A nikdo nebyl ani malíř, co?
Mamka: Ne.
Já: Tak u mě ty umělecký vlohy zmutovali!

A mám opravdu pravdu. U nás v rodině byla tuna nadaných muzikantů a zpěváků... Hehe, a já zdědila po tatínkovi absolutní pěvecký antitalent a hudba je mi příjemná jen na poslouchání, ale hraní se už mnoho nevěnuju. Mám to jako koníček, ale dřív to pro mě byla muka!
Kdyby se tohoto býval dožil můj děděček, tak bych musela dřít a hrát a hrát a kdo ví, co by vysokoškolský profesor po mě ještě chtěl. Hmm, proč jsou u nás v rodině všichni tak chytří, a já tak blbá? Proč jsou všichni tak pilní a já tak líná? ;D
No, někdy se prostě stává, že se narodí něco, jako černá ovce rodiny. ;) ;) ;)

A já to neřeším. Babičku moje psaní nezajímá, ta pořád vymýšlí, jakých křiv se na ní kdo dopouští. Mamka to ocení dvěma slovy: "Moc pěkný!". Tatínek se rozzuří a řekne (teď mi odpusťte tu neslušnost, ale je to citace): "Ty si tam jen píšeš samý pičoviny, místo toho aby ses učila! Až budeš mít samý jedničky, tak si piš, co chceš!"
Rodiče o své dcerušce asi měli jiné představy.
Své příznivce (nadšené čtenáře) mám ve vás, to mě těší. ;) Však TOPlist ukazuje, že si sem chodíte počíst. A já vám sem jako bonus budu dávat něco ze své tvorby.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Haló?! Kdo tam?!

No, přece JÁ!

Komentáře

1 cemetery385 cemetery385 | Web | 22. srpna 2009 v 14:51 | Reagovat

Taky pravda, i když co se týče mě a Maška, jakožto správkyň blogu, anonymní nejsme už nějaký ten pátek. xD Viz fotky na našem blogu.
No, já nemám žádný talent. xD Snažím se psát, ale o umění se nejedná. O kreslení ani nemluvím...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama