Červenec 2009

Jedu (zase) na dovolenou... :)

24. července 2009 v 10:47 | Ivík |  Dennodenní žvásty
Takže se s vámi musím rozloučit. Je to nemilá povinnost, ale musí se to udělat, no. Jedu na dovču do Českýho ráje (s rodičama -> vopruz), takže tu týden nebudu. Myslím, že se vracíme 1. nebo 2. srpna, takže tam zase budu trávit svoje narozky. Haha. Vždycky máti vybere takovej termín... Třeba loni jsem na svoje narozky letěla letadlem... Hehe, ne nebyl to dárek od zámožnejch příbuznejch (takový ani nemám, ale občas by se hodili ;D), ale cestovala jsem z Řecka domůů! :D

No, tak dost keců a AUFWIEDERSEHEN!

Vysvědčení.

22. července 2009 v 12:14 | Ivík |  Zvláštní
Nu, a mám vysvědčení.
Předávání nebylo nijak oficiální, nikdo mi negratuloval, jen mi ho sekretářka vrazila do ruky a pá pá! :D
No, a teď si asi většina z vás myslí, co jsem to za blázna, když se výzo dávalo skoro před měsícem... Lehké vysvětlení: Na předávání jsem chyběla, a měla jsem si pro ně zajít do kanclu, kde mi je nyní už bývalý třídní nechal. Byla jsem tam počtvrté a teprve dnes se mi povedlo dozvonit se na sekretářku. ;D Když jsem tam byla předtím, tak snad spala nebo co... :D
Obědvali jsme poměrně brzo 11:15. Teď se chystám za Hankou do BK, jdu se podívat, jak a kam se přestěhovala. Hmm, dost se těším a taky jsem měla štěstí, že jsem si našla vyhovující autobusové spojení, takže se nebudu muset celou dobu (a hlavně v tomto horku) belhat pěšky. ;)

Jsou prázdniny, nemusím dělat vůbec nic!!!

21. července 2009 v 13:32 | Ivík |  Dennodenní žvásty
Jo, tohle jsem před obědem pověděla babičce, která na mě řvala, že z ní dělám vola. Že ona už vytrhala kopr, vyplala jahody, namočila prádlo... a že já si ležím v posteli a čtu.
Upřímně řečeno, hodně mě popouzí, že o prázdninách musím vstávat o devíti.
A nevím, co si stěžuje, když mě v těch devět budila, tak byla taky naštvaná, a řekla ať dělám to, co za vhodný uznám. Tak jsem se tím řídila a do čtvrt na jedenáct jsem si četla. Haha! A prej z ní dělám vola! To ONA si to (chudák) zpackala.

Pokusím se o kouzlo... a zmizím.

16. července 2009 v 20:03 | Ivík |  Dennodenní žvásty
Ano, přesně tak. Mizím, ale jen na víkend. Jedeme na chatu, ne že by se mi tam chtělo. Vybavila jsem se jednou knížkou - Vězení od R. Muchamorea - chci se podívat co to je. Zaujala mě jeho obálka v knihkupectví a pak jsem ji uviděla v knihovně. Hmm, experiment.
Pak jsem už dočetla Kroniky Prydainu, moji (dalo by se i říct) zatím nejoblíbenější fantasy. Našla jsem v ní odkaz autora, který mi připadl silný, dost silný... no, to nejde jen tak lehce vysvětlit, to musíte zažít, cítit to srdcem... Nekoukejte jen tak na tenhle článek a zkuzte si to přečíst.
Až půjdete do své knihovny nezapoměňte: Lloyd Alexander - Kroniky Prydainu.

Lenost.

14. července 2009 v 17:28 | Ivík |  Dennodenní žvásty
Dnešek by se dal copravdu charakterizovat jedním slovem - LENOST.
Sice jsem uklidila ty sklinky, jak chtěla babička; vyloupala jsem ten hrášek, jak chtěla, ale málem jsem u toho usnula.
Jakmile přišly prázdniny, tak se mě cfhytla moje obvyklá spavá nemoc. Spát, spát, spát!
Kvůli lenosti jsem vzdala i tu křížovku, kterou jsem si chtěla doluštit. :(

Znáte ten pocit, že se topíte?

13. července 2009 v 20:33 | Ivík |  Uvažující
Na topení se, ne topení, jako teploučko u kamen, ale na opravdové, řekněme tedy tonutí, narážím v poslední době moc často. Až je mi to podezřelé.

Áha, sotva co si postěžuji skoro celá pravda vyplouvá na povrch.

9. července 2009 v 20:37 | Ivík |  Zvláštní
Dívali jste se dneska na Televizní noviny na Nově? Viděli jste hned tu první zprávu? Ano?
Já u toho byla, vše jsem viděla, takže i to, že ten rychlík opravdu couval sám. A byli v něm lidi! Přestože jste se ve všech novinách, na internetu a v televizi bezprostředně potom mohli dozvědět, že vlak byl prázdný! Málem tam zařvalo několik mých kamarádů, a my jsme se na to jen dívali, a netušili, co se děje! Kdyby ten protijedoucí vlak rychle neuhnul, tak jsem si zřejmě dala praktickou zkoušku první pomoci.
A taky neujel jen 300 m, ale KILOMETR! A drážní inspekce jako vždy zklamala.
Lžemi je protkán náš život, a pokud chcete přežít, tak si ověřujte informace!
Tento incident vám potvrdí alespoň 30 lidí, z nichž někteří byli v tom vlaku! A to není žádná faleš!

Jak na mě opět doléhá vztek.

8. července 2009 v 15:11 | Ivík |  Naštvaná
Píšu ten slibovaný článek o vodě. Zasekla jsem se hned na prvním dni (první den je již dlouhý jako jedna stránka A4, a to teprve bylo 11:42 - osudný to čas), opět se mě zmocňuje rozhořčení nad tím vším, co se 27. 6. 2009 stalo. Opět jsem byla donucena se přemluvit, že České dráhy jsou jediný železničářský dopravce po ČR, a že pokud budu odmítat nastupovat do jejich vlaků, tak tím ničeho nedosáhnu. Alespoň bych mohla prudit průvodčí otázkou: "Umí lokomotiva couvat?" Nebo taky: "Umí se lokomotiva sama ovládat?" - Asi by mě z toho vlaku vynesli v zubech. :D Ale to by značně uškodilo jejich protéze. :D

Když se vám začne zdát o tom, že se vdáváte, je něco špatně.

6. července 2009 v 19:12 | Ivík |  Zvláštní
No, na tom nadpisu určitě něco bude.
Kam se jen podívám, tam někdo někoho ožužlává, ochmatává... Jako příklad byli nějací dva asi až po uši zamilovaní cestující. Když jsme jeli rychlíkem z vody, tak ti se celou cestu (cca 3 hodiny) objímali, pusinkovali... Až mi z toho bylo zle. Proč zrovna já musela sedět naproti nim???

Uff, dlouhá cesta z Perštejna do BK...

4. července 2009 v 14:16 | Ivík |  Dennodenní žvásty
Nu, tak jsem přijela z vody. Nyní se budu snažit napsat to nej ze zážitků, které byly opravdu silné. Fotky nejsou. A stejně bych je sem nedala, zachovávám anonymitu všech účastníků zájezdu.