Absolutorium a naše třída pod spřísněným pedagogickým dozorem, aneb jak jsme dostali sprďana.

24. června 2009 v 20:15 | Ivík |  Dennodenní žvásty
Včera (úterý) jsem konečně dostala svoje absolutorium z výtvarky. Příští rok, jak jsem už sem psala, nás bude míň, než nás bylo letos. David bude na umělecké, a bude mít kreslení až tak dost, Áněs na Slovaňáku, takže by to nestíhala kvůli škole, nebo by nestíhala školu kvůli VV. Mája ještě neví, jestli bude chodit, nerozhodla se. Tak budu chodit já s Lukášem... do výtvarky. ;D
Nejdřív jsme šli do cukrárny na zmrzku za odměnu (dala jsem si borůvkovou a jablečnou do sladkýho kornoutu), pak jsme se vrátili do dělňáku a dostali jsme výzo. Měla jsem samý, jasně. Celkem to byly 3 papíry. Jedno absolutorium (ručně psaný), jedno výzo z počítače a jedno ručně psaný.

Pak jsme se zdekovali (já, David, Lukáš a Mája) a šli jsme do parku před kino a kecali o zajímavých věcech. Např. o tom, kdo ze třídy je hloupej, drbali jsme... :D Klasika. Pak šla kolem Betty, tak se k nám taky na chvílu přidala.
Obdivuju Davida. Já bych po třech cígách zapálených po sobě asi dostala tuberkulózní kašel. Taky mě napadlo, že někdy musím zauvažovat na téma cíga a můj názor, neboť jsem zjistila, že se na to dívám ze zvláštního úhlu. Trochu požitkářsky. bylo to děsně fajn. Škoda, že tam nebyla i Aněs. Ale ta byla v Praze na ocenění celostátních srovnávacích zkoušek, u kterých byla třetí. Fakt nechápu. Ona je hodně chytrá, a podle mě z ní bude taková ta vědkyně... víte, jak jsou v americkej filmech vždycky ti vědci, kteří pořád melou nějaký cizí slova, jsou děsně chytří, a zachrání svět? - Jo, to bude Aněs. ;D ;D

Dneska to ve škole bylo docela nudné. První dvě hodiny anglické divadlo "The Lord of the Flyes". Jako docela dobrý a hlavně šílený. :D :D Pak jsme přišli do školy, zazvonilo a... do třídy místo matikářky přišel ředitel osobně (respekt!). A prý: "Já sem nejdu suplovat, možná jste si všimli." Zeptal se, jestli zde máme mluvčího třídy, neboli starostu. - "Chybí." A zástupce starosty? - "Chybí."
Pak nám nadal, že se 20 lidí nepřihlásilo na páteční exkurze. Odpověď: "Rodinné důvody." A pak přišla další přednáška na téma, že jsme se měli přihlásit přes informační systém na stránkách gymplu, že se to tak dělá i u žkoušek na VŠ. A že nechápe proč jenom v naší třídě se tak málo děcek přihlásilo. Jenomže do drahýho Mariazzellu nikdo nepojede, a na orienťák jsou všichni líní. A nikde jinde není volný místo.
A pak přišla třešnička na dortu a posvátná věta: "V průměru na každého studenta z vaší třídy je více než 100 zameškaných hodin." - "Oops!"
Takže vyhlásil, že jestli příští rok, na příští pedagogické poradě, se dozví, že zase máme tak nehorázně zameškáno, tak nám zakáže jet na hory nebo na výlet.
Perfektní.
Jo a mimochodem kvůli tomu raplil i třídní. Jani, jestli si tohle čteš, tak ti vzkazuju, že máš víc než 200 zameškaných hodin za toto pololetí. A vyjel kvůli tomu i na Lenku, která řekla, že za to nemůžeš. Ve zkratce ji poslal někam s její (cituji) "svatou spravedlností" a že prý nemá být drzá. Přitom to drzý vůbec nebylo. Grr.
V tomto zpřísněném režimu je i jedna další třída. A tam mají asi 15 podmínečných vyloučení a... jsou to hovada v té třídě.
Já myslím, že my nejsme tak dobrej kolektiv, jako bysme mohli bejt, ale to, že nás učitelé považují za jednu z nejhorších tříd, mě doslova uráží. Kdyby se mezi nás dokázali trochu vcítit, myslím, že třeba pár profesorů nás chápe... a jsme jejich oblíbení. Nejsme ti, které by nikdo nechtěl učit a dával od nás ruce pryč. Tak proč tohle???
Kurva, to si mohli dopustit.
A mimochodem možná můžu mít na věc zkreslený pohled, neboť jsem členkou jedné strany sporu. Vedení gymnázia vs. studenti kvarty B (pro šk. rok 08/09).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Haló?! Kdo tam?!

No, přece JÁ!

Komentáře

1 machina machina | Web | 24. června 2009 v 21:37 | Reagovat

Kluci taky umí pomlouvat? :D
Já taky nevím, jestli budu chodit na výtvarku. Nikdy nejsem s těma, se kterejma jsem byla loni :D

100? To jde :D
Ale tak naše třída taky není jedna z nejlepších. A co, no. :DD Dělam, že je neznam :D

2 Jana Jana | Web | 25. června 2009 v 11:10 | Reagovat

oki Ivíku, potom ti to dám za ty učenice, 8 sbírek co to ej za kravinu????
jo, prosím klikni na web :-) soutěžím stačí kliknout

3 Mikyna xD *SB* Mikyna xD *SB* | Web | 25. června 2009 v 17:21 | Reagovat

Iví, mě se o tobě zdálo.. :D i když vlastně ani nevim jak vypadáš ani nic tak se mě o tobě zdálo.. :D a musela sem ti to napsat..

to máte dost zameškáno:-D.. já mám zameškáno 46 hodin za půlrok.. xD

hele.. nám zase hodně učitelů( kromě jisté p. F.... kerou máme na M a Z ) celkem rádo.. nebo to aspoň řikaj.. :-D

4 Ivík Ivík | 26. června 2009 v 21:08 | Reagovat

[2]: No je to pěkná blbost, ale co se dalo dělat... :(

A ty se svou nohou chceš koloboty?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama